Termoizolační folie

Fólie vám pomohou snížit náklady na vytápění a současně také vylepšit pohodlí ve vašem bytě. Ačkoliv si to mnozí z vás neuvědomují, okna patří k největším plýtvačům energií. Jednou z nejzásadnějších cest úniku tepla je samotná okenní tabulka. Zvláště pak okna s jednou vrstvou okenních tabulek můžete považovat přímo za „dálnici“ pro unikající teplo. Bohužel se tento typ oken stále ještě vyskytuje.

Co tedy zbývá? V nejlepším případě lze tato okna vyměnit za nová. Co když to ale není možné, nebo prostě v rodinném rozpočtu na tento počin nezbývají peníze? Řešení je jednoduché a jmenuje se Termoizolační fólie na okna. Fólie majitelům rovněž ušetří spousty peněz za vytápění, a to vše při nízkých pořizovacích nákladech.

Odborníci z nezávislého technologického institutu Ebök v Německu vypočítali, že při použití termoizolační fólie na okna se sníží součinitel prostupu tepla (Uw) pro jednovrstvá okna o celých 28 %! To znamená, že po tomto zateplení snížíte únik tepla o jednu třetinu.

Výhodou řešení však není pouze úspora nákladů a ušetřené peníze. V zimě se často stává, že jednovrstvá okna kondenzují nepříjemnou vlhkost, která má pak negativní vliv na pohodu a klima v místnosti. Jediná vrstva termoizolační fólie na okna dokáže zabránit tvorbě této vlhkosti a zlepšit tak pohodu ve vaší domácnosti.

EnerLogic series

Nejnovější řada fólií vytvořená speciální technologií, která učinila průlom v oblasti okenních fólií.  EnerLogic dokáže při maximální propustnosti světla uspořit až 10% spotřebované energie – v zimě vytápěním, nebo naopak v létě chlazením klimatizací. Instalací této fólie na tabuli skla se teplo uvnitř částečně vstřebat a částečně odrazí zpět do místnosti a nedochází k tak markantním ztrátám přes skleněnou plochu.

Byly vyvinuty pro úsporu energií budov. Týká se jak vytápění v zimě, tak chlazení klimatizací v létě, kdy skleněnou plochou, dnes tolik užívanou v architektuře uniká ven anebo proniká dovnitř, veliká část energie.

Název fólie Stupeň zatmavení Přenossluneční energie v % Odraz sluneční energie v% Absorpce sluneční energie v% Propustnost světla do interiéru v%
LEP 35 SR CDF Velmi lehká bronzová 22 46 22 34
LEP 70 SR CDF Velmi lehká zlatá 47 19 34 70