Změna barvy vozu – celopolep

Hlavní výhody fólie pro celopolep automobilů

• zajišťuje velmi vysokou odolnost proti poškrabání a chrání lak automobilu před vnějšími vlivy po dobu až několika let, a rovněž chrání různé části vozu proti kamínkům, asfaltu atp.

• vyniká dlouholetou stálostí odstínu

• umožní rychlou instalaci a demontáž

• má vysokou tvárnost, která umožnuje perfektní instalaci

• má životnost 3 – 7 let, ovšem nejsou nezničitelné. Například běžnému mytí, škrábání nehty a ruzně údery tomu autofólie bez problémů odolávají. Je pochopitelné, že je lze poškrábat ostrými a tvrdými předměty, ale pokud je majitel vozu opatrný, není nikterak výjimečné, aby vydržely i více jak 5 let v netknutém a původním stavu

• je značně odolná proti létajícímu hmyzu, chemikáliím, oleji, smogu a grafiti-vandalismu. Nainstalovaná fólie zároveň zabraňuje vzniku koroze karoserie na ochráněných místech

• nebudete mít problém s Policií nebo na STK nebo se zákony EU.

Proč použít fólie?

Jedním z mnoha důvodů může být sjednocení firemního vozového parku. Stává se, že jednotlivé automobilky nenabízejí u svých modelů aut požadovaný odstín laku a zákazník tak vyřeší problém použitím fólie určené výhradně pro celoplošný polep aut.

Dalším důležitým faktorem je ochrana laku. Tato speciálně vyvinutá 100micronová fólie dokonale chrání autolak proti odletujícím kamínkům, hmyzu a mechanickému poškození a uchovává tak následnou prodejní hodnotu vozidla.

Velká většina zákazníků však nechává polepit své auto kvůli změně designu vozu. V současné době je na trhu nabízeno dostatečné množství barevných odstínů těchto kvalitních fólií, vč. luxusních odstínů barev jako je bílá a černá matná, několik metalických a duhových barev a různé typy karbonových fólií, které se často používají na různé doplňky jako spoilery, křídla a zrcátka.

 V neposlední řadě dochází k použití celopolepu kvůli zákonným důvodům. Typickým příkladem je povinné sjednocení všech vozidel taxi služby.

Neměli bychom také opomenout využití celoplošného polepu čistě pro reklamní účely. Tyto fólie je možné potisknout na velkoformátové tiskárně. Firmy tak nápaditým způsobem, mohou propagovat své výrobky a služby. Samotný tisk je v tomto případě navíc chráněn čirou laminací, která je nabízena v matném nebo lesklém provedení. Laminace chrání tisk proti mechanickému poškození a prodlužuje stálobarevnost inkoustů.

Co je však důležité, že při následném odstranění námi používaného materiálu, nezůstávají zbytky lepidla na karoserii vozidla.

Tyto fólie zajišťují vysokou tvárnost materiálu bez následného smršťování a zachovávají stálobarevnost a sytost barev. Díky tomu nerozpoznáte následné opravy jednotlivých dílů karoserie. Materiál je odolný vůči UV záření.

Co se musí dodržet:

– vozidlo se musí před instalací dokonale umýt a vysušit,

– při teplotách pod 5Cº doporučujeme ofóliované vozidlo ponechat v teplé dílně ještě alespoň 24 hodin z důvodu  dokonalého přilnutí fólie k povrchu karosérie

Inspiraci hledejte v naší fotogalerii